2018 takvimleri ve sair planlayıcılar

Merhaba,

Sanırım işe yarar ilk yazı bu olacak. İnşallah : ) Hepimiz internetten, instagramdan şikayet edip duruyoruz, keşke biraz da güzel yanlarına odaklansak ve şikayet ettiğimiz çoğu konunun kendimizle ilgili olduğunu idrak edebilsek. (Sana diyorum sevgili okur, sen anla japonyamesken the complainer)

Ben instagramdaki tatlı hesaplardan o kadar çok şey öğrendim ki aklıma geldikçe hepsine dua ediyorum. Ne arıyorsak onu buluyoruz biraz da. Şimdilerde Pinterest denizinde kayboluyorum, insanlar ne kadar da becerikli öyle! Gidip kreş öğretmenlerimin yakasına yapışmak istiyorum, “siz beni bu halde nasıl sınıftan geçirdiniz!!!” diye. Neyse, ben yazmaya başlayınca serçe gibi oradan oraya zıplarım, şimdi kısa kesiyorum.

İnstagramda takvimleri paylaştığımda birkaç kişi indirdiğim adresi istedi, ben de bütün o linkleri topladığım bir yazı yazacağımı söyledim. #2017bitmeden o yazıyı yazıyorum işte.

1. Takvim

En pratik olanla başlayalım. Bu takvim benim elim ayağım gibi, iki nüsha şeklinde çıkarıyorum, birini karşımda bir yere asıyorum. Diğerine de önemli günleri, sınav tarihlerini, buluşma günlerini, deadline’ları yani kısaca şöyle bakıp da görmek istediğim ne varsa hepsini yazıyorum. Ayrıca arkasını dört ayrı sütuna ayırıp o 4 haftada yapılacak şeyleri de not alıyorum. Bazı aylarda o ayın hedeflerini, okumak istediğim kitapları da arkasına ekliyorum. Sade, basit, dümdüz. Çok memnunum : )

Bu takvimi timeanddate.com’dan çıkarıyorum her sene. Şuraya tıklayarak tam o sayfaya gidebilirsiniz  Ben aylık takvimini kullanıyorum; günlük, haftalık, yıllık seçenekleri de var. İstediğiniz süreyi, istediğiniz tasarımı seçebilirsiniz.

 

 

2. Takvim

İşte bunlar Pinterest’te bulduğum güzellikler… Pinterest 2018 takvimleriyle dolu ancak çoğu takvim Pazar gününden başlıyor. Bu sizin için sorun olmazsa, orada “free printable 2018 calendar” yazıp aratarak envai çeşit takvime ulaşabilirsiniz. Ben bir haftanın Pazar gününden başlamasını hiç sevmedim, yamuk tablolara bakamayan simetri hastasının duyduğu rahatsızlığı veriyor insana bence o takvimler.

Ben özellikle Pazartesi ile başlayanları aradım, buldum. Aşağıdaki de geçen Cuma arkadaşlarımla buluştuğumda onlara hediye etmek için çıktısını aldığım takvim. Ayrıca kendime de aldım dönüşte. Bildiğimiz kalınlıktaki kağıtlara değil, daha kalın kağıtlara bastırdım A4 boyutundalar. Kağıtların dokusu çok güzel. Çıktıyı Armada’daki Office Store’dan aldım, kağıdın ismi tual kağıt ve sayfası nı1.25 TL’ye basıyorlar. (Ben altı aylık aldım.)

 

2017 bitmeden yapmak istediklerim arasında İkea’ya gitmek de var. Çünkü İkea ampullerim patladı ve sanırım 2 senedir o lambayı kullanamıyorum. (Annem, “iyi de bu ampulleri başka yerden de alabilirsin” dediğinde bir aydınlanma yaşamıştım ama yine de İkea’cığım evimizin her şeyi olur musun?)
İşte İkea’da masa üstü çerçeveleri var. Onlardan alıp bu güzellikler içine yerleştirebilirim, masamın yeni misafirleri olurlar ^^. Arkadaşlar için de çok işe yarar bir hediye olabilir.

Üstteki takvimi buradan indirebilirsiniz.

Pazartesi’den başlayan birkaç güzel takvim linki de vereyim :

Çiçekseverler için onikiay.ve.birtutamçiçek 

Sade ve şık bir tasarım, günlerin altına minik hatırlatmalar için boşluk da bırakılmış.

Şimdi vereceğim linkte birbirinden tatlı bir sürüüüü takvim var. Game Of Thrones’dan, Oz Büyücüsüne, Stranger Things’den Starwars’a bir sürü farklı tasarım. Kekler, dinazorlar, Harry Potter, suluboya hayvanlar (benim en çok beğendiğim bu hayvan çizimleri oldu.) vs. vs.vs. Peki sorun ne?  Affedersiniz, bütün haftaları Paz*r gününden başlatmışlar. 😐

Neyse, ben gözlerimi kapatıyorum siz bakmak isterseniz şöyle buyrun.

3. Haftalık Planlayıcı ve Kırılmayan Zincirler

 

Bu ikisini ilk kez kullanacağım. İşe yarayacak mı bilmiyorum. Zinciri Kırma takvimini Barış Özcan’ın sitesinden indirdim.  Açıkçası bu Zinciri Kırma meselesinde günlük hedef koymak çok zor geliyor bana. Yapabilenler olacaksa maşallah : )

İkinci fotoğraftaki haftalık planlayıcıyı, thehappinessplanner.com’dan buldum. Link vereceğim sayfada farklı şekil ve tasarımlarda ona yakın planlayıcı var, siz de kendinize en uygun olanını seçersiniz umarım. 

Şimdilik bu kadar. : )

Böylece WordPress’te ilk yazımı da yazmış oldum, diğer yazıyı Tumblr’da yazıp buraya kopyalamıştım. Henüz yayınlamadım, fotoğraflar nasıl duracak bilmiyorum ama yine de düşündüğümden kolay oldu. Umarım bu paylaştıklarım işinize yarar. Planlarınızın, günlerinizin bir ucundan tutmuş olurum böylece.

Hepimize, bir önceki yıla nazaran zamanın kıymetini daha çok idrak edebileceğimiz, sağlık, huzur ve hayırlı başarılarla dolu bir sene diliyorum.
Sevmeyi, cesaret etmeyi, hak için konuşmayı, anneanneleri ziyaret etmeyi, kaydettiğimiz tarifleri denemeyi, yola çıkmayı, ilim aramayı, hayırlı işlerde istihdam edilmek için dua etmeyi ertelemediğimiz için yıl olsun inşallah

 

Reklamlar

2018 takvimleri ve sair planlayıcılar” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s